Bezpečnost nákupů na eBay

Bezpečnost transakcí je pro eBay jedním z nejdůležitějších cílů. Jsou nastavena pravidla a pokyny, které zajišťují bezpečné, poctivé a příjemné obchodování. Tato pravidla a pokyny jsou závazné pro všechny uživatele. Kupující i prodávající jsou povinni se s nimi seznámit a dodržovat je. Bezpečnostní oddělení neustále pracuje na zdokonalování systému, aby probíhající obchody byly průhledné, bezpečné a důvěryhodné. Systém především kontroluje případné podezřelé aktivity, čímž předchází podvodům. V případě zjištění problému spolupracuje na jeho vyřešení s donucovacími orgány a vládními agenturami po celém světě.

sponzorované odkazy

Jedním z důležitých bezpečnostních opatření je budování dobré pověsti uživatelů prostřednictvím zpětné vazby. Po každé obchodní transakci se prodejce a kupující vzájemně ohodnotí. Hodnocení může vyznít pozitivně, neutrálně nebo negativně a může být doplněno komentářem. Toto hodnocení je dostupné všem ostatním uživatelům, kteří se tak mohou informovat o důvěryhodnosti uživatele. Tento systém hodnocení je pro kupující i prodávající velmi důležitý, zaručuje důvěryhodnost a bezpečnost transakcí.

Dalším ochranným faktorem je platební systém PayPal, který je ve vlastnictví společnosti eBay. Platby probíhají převodem z kreditní karty, a to v různých měnách, bezpečně, jednoduše, rychle a zdarma. Obchody uskutečněné prostřednictvím platební metody PayPal jsou navíc pojištěny až do výše 500 dolarů na nevyžádané náklady a problémové situace. Také při platebním systému BidPay se využívá převodu prostřednictvím kreditní karty. Ten se využívá především při placení na aukcích.

Platby do zahraničí prostřednictvím českého bankovního účtu bývají celkem drahé. Lepší variantou je např. elektronické zaslání peněz, které je levné a rychlé.

Na uživatelském účtu si lze nastavit ochranu proti podvodným webům. Ty se podobají skutečným stránkám a snaží se od uživatelů získat ochranná hesla k eBay nebo PayPal účtu.

Dalším ochranným stupněm je eBay centrum zabezpečení. To zajišťuje bezpečnost obchodů a plateb prostřednictvím cenných informací. Stanovuje pravidla závazná pro společnost eBay, ale i stát, ve kterém obchod probíhá. Zabývá se také ochranou autorských práv velkých společností.

Bezpečnostní doporučení pro kupující:

  • Seznamte se řádně s dodacími podmínkami a celkovou cenou zboží.
  • Informujte se u prodejce, zda je ochoten zboží poslat do Vámi požadovaného státu a jaký bude termín dodání.
  • Dohodněte si s prodávajícím způsob platby.
  • Ověřte si důvěryhodnost prodávaného zboží
  • Prohlédněte si prodejcovo hodnocení a ověřte si tak také jeho důvěryhodnost.

Kupující v žádném případě nesmí:

  • Koupit položku a neprovést peněžní úhradu.
  • Přihazovat na aukci bez vážného zájmu o koupi.

I přes veškerá bezpečností opatření se může stát, že narazíte na podvodníka. V takovém případě tuto skutečnost ohlaste na e-mail: spoof@ebay.com.

Uživateli portálu eBay nejsou jen jednotlivci, kteří nakupují převážně pro zábavu a osobní potřebu, ale i podniky, které obchodování na eBay finančně živí. eBay si zakládá na lidském přístupu a ochotě uživatelů sdílet své zkušenosti a poskytnout ostatním pomoc. Je jedním z nejkompletnějších komunit na internetu.

Doporučujeme

Nakupujte pohodlně
Tipy a půjčky na Oslicku.cz
jak funguje powerball?

eBay aukce

eBay je internetový obchodní portál, který umožňuje uživatelům nakupovat a prodávat zboží po celém světě. Prostřednictvím tohoto internetového trhu je možné navázat spojení s celosvětovou komunitou prodejců a vybírat z milionů položek zboží, které tu jsou k dispozici. Díky aukcím na eBay.com rolex repliky nebo eBay.cz můžete ušetřit značné finanční prostředky - mnoho položek totiž pořídíte levněji než v kamenném obchodu.

eBayPortal.cz

Stránky "eBay portal" vám přinášejí základní informace o aukčním systému eBay (celosvětově eBay.com, v Česku eBay.cz). Dozvíte se podrobné repliky hodinek informace o eBay aukcích, jak nakupovat, jak prodávat, jak chránit bezpečnost při obchodech.