Jak nakupovat na eBay?

Prvním krokem k uskutečnění nákupu prostřednictvím serveru eBay je registrace. Registrace je rychlá, jednoduchá a zdarma pomocí on-line formuláře. Vyžaduje se vyplnění jména, kontaktní adresy a e-mailu. E-mail je ověřen v průběhu registrace, ostatní informace prostřednictvím dopisu zaslaného poštou.

Po registraci si uživatel najde požadované zboží pomocí tlačítka „Hledat“, k němuž zapíše do kolonky popis hledané položky.

sponzorované odkazy

Dalším krokem je volba způsobu platby. Způsob platby se vybere z nabízených možností konkrétního prodejce. Nejvíce se využívá metoda PayPal, která umožňuje odesílání plateb on-line pomocí kreditní karty nebo bankovního účtu bezpečně, rychle, zdarma a přímo ze stránky kupované položky. Tato metoda umožňuje platby v různých měnách (mimo jiné také v eurech nebo českých korunách). Informace o financích kupujícího nejsou prodávajícímu k dispozici. Kupující může aktuální stav platby sledovat prostřednictvím služby Můj eBay.

V rámci bezpečnosti je dobré obchodovat pouze s prověřenými uživateli. To jsou tací, kteří mají dostatečný počet pozitivních hodnocení a s kupujícím komunikují. Většina prodejců odesílá zboží ihned po přijetí platby. Platbu je dobré provést okamžitě kliknutím na tlačítko „Zaplatit teď“, maximálně do 3 dnů od prodeje. Zkontrolujte znovu svou poštovní adresu, ověřte celkovou cenu zboží včetně poplatků za přepravu, pojištění, daní, cla. Klikem na tlačítko „Pokračovat“ se dostanete na výběr způsobu platby. Po potvrzení platby obdržíte e-mail s potvrzením platby a informací o termínu dodání zboží.

Celková cena zboží je většinou navýšena o poštovné, poplatek za obalový materiál, daně, pojištění a cla. Položky odesílané ze zahraničí bývají dražší a s delší dobou dodání. Tyto přepravy je vhodné pojistit.

Internetové aukce

Prostřednictvím internetových aukcí lze koupit nepřeberné množství zboží. Výhodou je nízká cena, široký výběr, nabídka ojedinělého zboží, snadné vyhledávání, podrobný popis položek s fotodokumentací, snadná a vstřícná komunikace s prodejci, rychlost dodávky. V aukcích je prodejce povinen mít zboží fyzicky na skladě. Nevýhodou je přetahování se o zboží s ostatními zájemci.

Před zapojením do aukce se nejprve řádně seznamte se všemi podmínkami a pravidly, ověřte důvěryhodnost prodávajícího i nabízeného zboží. Po skončení aukce by měla do 7 dnů proběhnout výměna zboží a peněz. Povinností kupujícího je zboží po vyhrání aukce zakoupit a zaplatit. Pokud kupující neodešle platbu, případ se přesune do nezaplacených položek v Centru řešení problémů na serveru eBay. V případě odmítnutí zaplacení může být kupujícímu udělena důtka za nezaplacenou položku. Ta ho bude později znevýhodňovat v dalších obchodech. Důtka může také být důvodem k úplnému zrušení účtu.

Uživatelé serveru eBay musí splňovat určité podmínky a dodržovat stanovená pravidla.

  • Musí být strarší 18 let.
  • Musí poskytnout platné kontaktní údaje včetně e-mailové adresy a informace o totožnosti.
  • Musí dodržovat pravidla serveru eBay.

Uživatelé nesmí:

  • Nijak narušovat nebo poškozovat stránky.
  • Používat na stránkách neslušné výrazy.
  • Využívat stránek serveru eBay, byl-li jejich členský účet zrušen.
  • Nabízet nákup nebo prodej jinde – mimo server eBay.

Doporučujeme

Nakupujte pohodlně
Tipy a půjčky na Oslicku.cz
jak funguje powerball?

eBay aukce

eBay je internetový obchodní portál, který umožňuje uživatelům nakupovat a prodávat zboží po celém světě. Prostřednictvím tohoto internetového trhu je možné navázat spojení s celosvětovou komunitou prodejců a vybírat z milionů položek zboží, které tu jsou k dispozici. Díky aukcím na eBay.com rolex repliky nebo eBay.cz můžete ušetřit značné finanční prostředky - mnoho položek totiž pořídíte levněji než v kamenném obchodu.

eBayPortal.cz

Stránky "eBay portal" vám přinášejí základní informace o aukčním systému eBay (celosvětově eBay.com, v Česku eBay.cz). Dozvíte se podrobné repliky hodinek informace o eBay aukcích, jak nakupovat, jak prodávat, jak chránit bezpečnost při obchodech.