Jak prodávat na eBay?

Než začnete na eBay prodávat, musíte si vytvořit eBay účet prodejce. Po ověření Vaší identity si zvolíte metodu placení poplatků a požadovanou metodu úhrady za zboží. Důležitým se pro Vás stane Vaše hodnocení a snaha o vytvoření dobré pověsti. Kupující mohou prodávajícího ohodnotit stupněm od 1 do 5. Posuzuje se popis zboží, úroveň komunikace, doba doručení zboží, cena poštovného a balného. Dobré hodnocení Vám umožní čerpat slevy a zaručí lepší propagaci prodávaného zboží na stránkách. Budete si moci stanovit i vyšší cenu, protože jako prodejci s dobrou pověstí Vám budou zájemci o zboží více důvěřovat.

sponzorované odkazy

Dalším krokem je zařazení prodávaného zboží jako eBay položku. Je třeba položku přiřadit do správné kategorie zboží. Položka musí zájemce co nejvíce zaujmout. Důležité je především najít správný název pro zboží, stanovit odpovídající cenu a v neposlední řadě také doložit fotodokumentaci.

Název eBay položky

Zkuste si představit, pod jakým názvem budou zájemci zboží, které nabízíte, hledat. Za poplatek lze k položce přidat ještě jakýsi „podnázev“, který detailněji zboží popíše. Můžete využít i zvýraznění písma různými metodami.

Stanovení prodejní ceny položky

Ověřte si, za kolik se na serveru eBay prodává podobné zboží. Příliš nízká cena může vyvolat dojem, že zboží není kvalitní a může zájemce odradit. Výjimkou může být zboží, o které není zájem a za odpovídající cenu není prodejné.

S cenou souvisí i způsob prodeje. Ten se může uskutečnit formou aukce, při které kupující postupně navyšují cenu zboží, nebo za pevnou cenu, za kterou je zboží možné ihned koupit. Pevnou cenu je vhodné použít při potřebě rychlého prodeje, avšak ta bývá většinou nižší, než které bychom dosáhli prostřednictvím aukce.

Fotodokumentace zboží

Přiložení fotografie k popisu zboží je velice důležité. Upoutáte tím daleko větší pozornost zájemců a ti si mohou vytvořit konkrétní představu o zboží. Fotografie by měly být ostré a dobře osvětlené, ve výsledném formátu 400 x 300 pixelů. Za poplatek je možné umístit fotografii přímo k výsledku vyhledávání vedle položky.

V nabídce by neměly chybět ani informace o dodání zboží a výši poplatků. Pozor, eBay může na základě stížností od uživatelů příliš vysoké poplatky zakázat. Účtovat je povoleno za poštovné, balné, pojištění, případně daň (pokud se na zboží vztahuje). Příliš vysoké poplatky mohou odradit zájemce nebo mohou vést k Vašemu negativnímu hodnocení od ostatních uživatelů.

eBay nabízí možnost výběru kupujících. Můžete si nadefinovat například pouze uživatele používající platební systém PayPal, žijící na území České republiky nebo pouze uživatele s dobrým hodnocení.

Kupující také častěji preferují ty prodejce, kteří nabízejí možnost vrácení zboží v určitém časovém horizontu.

Správný prodejce:

  • nepřihazuje do vlastních aukcí
  • dodržuje zásady serveru eBay
  • platí řádně poplatky
  • komunikuje ochotně se zájemci
  • chová se zdvořile a profesionálně
  • zasílá zboží včas a řádně zabalené
  • poskytuje zpětnou vazbu ve formě hodnocení kupujícího

Doporučujeme

Nakupujte pohodlně
Tipy a půjčky na Oslicku.cz
jak funguje powerball?

eBay aukce

eBay je internetový obchodní portál, který umožňuje uživatelům nakupovat a prodávat zboží po celém světě. Prostřednictvím tohoto internetového trhu je možné navázat spojení s celosvětovou komunitou prodejců a vybírat z milionů položek zboží, které tu jsou k dispozici. Díky aukcím na eBay.com rolex repliky nebo eBay.cz můžete ušetřit značné finanční prostředky - mnoho položek totiž pořídíte levněji než v kamenném obchodu.

eBayPortal.cz

Stránky "eBay portal" vám přinášejí základní informace o aukčním systému eBay (celosvětově eBay.com, v Česku eBay.cz). Dozvíte se podrobné repliky hodinek informace o eBay aukcích, jak nakupovat, jak prodávat, jak chránit bezpečnost při obchodech.